SROP Soccer

Fixtures/ Results - Regular Season

Goal   PK Goal   Assist   Saves   Own Goal   Yellow   Red   Absent Yellow to Red
Week of January 27 - Rain Out: Games Cancelled (Red Games) for - Week 1
Sun 8:00 Warm Golden Stream v Blue Thunder Jerabek School
Sun 8:00 Red Nation v Los Bandidos Blancos Spring Canyon
Sun 10:00 Team Beer v Ganja Jerabek School
Sun 10:00 Silver Resposados v Pink Taco Spring Canyon
Field Lining - Jerabek School: Warm Golden Stream
Spring Canyon: Red Nation
Week of February 03 - Week 2
Sun 8:00 Silver Resposados 2 - 6 Team Beer Jerabek School
  Jeff Melancon
Douglas Clifford
Elias Madbak
Michael Pondrom
John Avella
  Chris G. Cox x 3
Dominic Behan
Chris Geirman
Dominic Behan
 
Sun 8:00 Pink Taco 0 - 2 Ganja Spring Canyon
    Fabio Akashi
David Wright
Jim Smoogen
 
Sun 10:00 Red Nation 1 - 2 Warm Golden Stream Jerabek School
  Greg Lie
Greg Lie
Sanjeev Athalye
Larry Crabtree
John McCormack
  Ron Wolwowicz
Jason Falco
 
Sun 10:00 Los Bandidos Blancos 6 - 0 Blue Thunder Spring Canyon
  Patrick Dean x 2
Sergio Frez x 2
Robert Fogarty
Marc Jeanson
Sergio Leal
   
Field Lining - Jerabek School: Silver Resposados
Spring Canyon: Pink Taco
Week of February 10 - Week 3
Sun 8:00 Red Nation 1 - 0
(2 Refs)
Blue Thunder Jerabek School
  Matt Allison
   
Sun 8:00 Warm Golden Stream 0 - 2 Los Bandidos Blancos Spring Canyon
  Rick Martin
  Sergio Frez
Patrick Dean
Sergio Frez
Marc Jeanson
Mike Butcher
 
Sun 10:00 Team Beer 5 - 4
(2 Refs)
Pink Taco Jerabek School
  Chris G. Cox x 3
Jay Wulkowicz
Matthew Sharra
Mike Asaro
Chris Geirman
Joe Tran
  Daniel Conway
Jim Riedell
Keoni Owens x 2
Aaron Hurst
David Snuffer
 
Sun 10:00 Silver Resposados 1 - 3 Ganja Spring Canyon
  Harry Rosengrant
  Jesse Funderburk
Philip Hansen
David Wright
Eric Little
 
Field Lining - Jerabek School: Blue Thunder
Spring Canyon: Los Bandidos Blancos
Week of February 17 - Week 4
Sun 8:00 Team Beer 4 - 1 Warm Golden Stream Jerabek School
  Chris G. Cox x 2
Dominic Behan
Mike Asaro
John Ruiz
Patrick Dennis
Wally Hoa Cu
  Rick Martin
Jeff Klein
Jason Falco
 
Sun 8:00 Ganja 3 - 0 Blue Thunder Spring Canyon
  David Wright x 3
  Raffi Siyahian
Marco Menzhausen
 
Sun 10:00 Silver Resposados 0 - 1 Red Nation Jerabek School
    Arty Hernandez
Hugh Rothman
Gaura Tibbitts
 
Sun 10:00 Pink Taco 4 - 5 Los Bandidos Blancos Spring Canyon
  Daniel Conway x 2
Keoni Owens
Keoni Owens
Aaron Hurst
Reza Sattari
  Rajiv Parikh
Patrick Dean x 2
Alberto Ugaz
Larry Levin
Alberto Ugaz
Robert Fogarty
 
Field Lining - Jerabek School: Team Beer
Spring Canyon: Ganja
Week of February 24 - Week 5
Sun 8:00 Los Bandidos Blancos 1 - 3 Ganja Jerabek School
  Patrick Dean
  Fabio Akashi
Jesse Funderburk
David Kensell
Mark Schulze
 
Sun 8:00 Red Nation 1 - 2 Team Beer Spring Canyon
  Bryan Davis
  Dominic Behan
Chris G. Cox
Dominic Behan
 
Sun 10:00 Warm Golden Stream 3 - 5 Silver Resposados Jerabek School
  Israel Castillo
Jeff Klein
Rick Martin
  Michael Rothmuller
Ksenimir Kolev
Rick White
Antonio Boccia x 2
 
Sun 10:00 Blue Thunder 5 - 2 Pink Taco Spring Canyon
  Jason Andruss
Josh Garrett x 2
George Liparidis
Brian Harrington
Luke Garrett
  Aaron Hurst
Roman Whittaker
 
Field Lining - Jerabek School: Ganja
Spring Canyon: Red Nation
Week of March 03 - Week 6
Sun 8:00 Silver Resposados 0 - 2 Blue Thunder Jerabek School
  Harry Rosengrant
  Luke Garrett
Roberto Medeiros
Jamo Kennedy
Bob Hristov
 
Sun 8:00 Pink Taco 6 - 3 Warm Golden Stream Spring Canyon
  Daniel Conway x 2
Aaron Hurst
Keoni Owens x 2
Ran Furman
  Jesse Castillo
Rod Caicedo
Israel Castillo
Mike Smith
Rick Martin
Ron Wolwowicz
 
Sun 10:00 Ganja 2 - 2 Red Nation Jerabek School
  Jesse Funderburk
Mark Schulze
Andy Neshat
  Bryan Davis
Matt Allison
Greg Lie
 
Sun 10:00 Team Beer 2 - 3 Los Bandidos Blancos Spring Canyon
  Chris G. Cox x 2
Corey Gass
  Patrick Dean
Sergio Frez
Patrick Dean
 
Field Lining - Jerabek School: Blue Thunder
Spring Canyon: Warm Golden Stream
Week of March 10 - Rain Out: Games Cancelled (Red Games) for - Week 7
Sun 8:00 Los Bandidos Blancos v Silver Resposados Jerabek School
Sun 8:00 Team Beer v Blue Thunder Spring Canyon
Sun 10:00 Red Nation v Pink Taco Jerabek School
Sun 10:00 Warm Golden Stream v Ganja Spring Canyon
Field Lining - Jerabek School: Silver Resposados
Spring Canyon: Team Beer
Week of March 17 - Week 8
Sun 8:00 Ganja 5 - 1 Team Beer Jerabek School
  David Kensell x 2
Jesse Funderburk
Mark Schulze
Philip Hansen
Willard Kahari
Chris Arnold
  Tim Jette
Patrick Dennis
 
Sun 8:00 Los Bandidos Blancos 1 - 2 Red Nation Spring Canyon
  Robert Fogarty
Pepe Ccapatinta
  Bryan Davis x 2
Arty Hernandez
 
Sun 10:00 Pink Taco 4 - 1 Silver Resposados Jerabek School
  Bob Adamson
Aaron Hurst
Ran Furman x 2
Bob Adamson
Keoni Owens
Alex Abbiate
  Jeff Melancon
 
Sun 10:00 Blue Thunder 2 - 2 Warm Golden Stream Spring Canyon
  Luke Garrett x 2
  Israel Castillo x 2
 
Field Lining - Jerabek School: Team Beer
Spring Canyon: Los Bandidos Blancos
Week of March 24 - Week 9
Sun 8:00 Warm Golden Stream 1 - 3 Red Nation Jerabek School
  Rick Martin
  Bryan Davis
Mike Davis
Matt Allison
 
Sun 8:00 Pink Taco 3 - 3 Ganja Spring Canyon
  Bob Adamson
Keoni Owens x 2
Aaron Hurst
  Jesse Funderburk
Mark Schulze
Philip Hansen
David Kensell
 
Sun 10:00 Blue Thunder 2 - 2 Los Bandidos Blancos Jerabek School
  Luke Garrett
Josh Garrett
Luke Garrett
Raffi Siyahian
George Liparidis
Samy Cottrell
  Sergio Frez
Patrick Dean
Sergio Leal
Paul Coumans
David Klein
 
Sun 10:00 Silver Resposados 1 - 4 Team Beer Spring Canyon
  Jeff Melancon
Douglas Clifford
John Avella
Michael Rothmuller
  Chris G. Cox
Tim Jette
Wally Hoa Cu
Andrew Oram
 
Field Lining - Jerabek School: Warm Golden Stream
Spring Canyon: Pink Taco
Week of March 31 - Easter Sunday: No Matches
Week of April 07 - Week 10
Sun 8:00 Pink Taco 2 - 1 Team Beer Jerabek School
  Keoni Owens
Ran Furman
Danny Serrano
  Chris G. Cox
 
Sun 8:00 Ganja 5 - 3 Silver Resposados Spring Canyon
  Jesse Funderburk
David Kensell
Eric Little
David Wright x 2
Philip Hansen
  Jeff Melancon
Michael Rothmuller
Rick White
 
Sun 10:00 Los Bandidos Blancos 1 - 1 Warm Golden Stream Jerabek School
  Sergio Frez
Sergio Leal
Grant Kiehl
Jason Eberwein
Rajiv Parikh
  Joe Giolitto
Alex Pearl
 
Sun 10:00 Blue Thunder 1 - 2 Red Nation Spring Canyon
  Luke Garrett
Joe Parada
  Matt Allison
Arty Hernandez
Chad Helmle
 
Field Lining - Jerabek School: Pink Taco
Spring Canyon: Ganja
Week of April 14 - Week 11
Sun 8:00 Los Bandidos Blancos 1 - 2 Pink Taco Jerabek School
  Pepe Ccapatinta
Pepe Ccapatinta
Tofowa Goulding
Sergio Frez
Sergio Leal
  Aaron Hurst
Brett Castellanos
Roman Whittaker
 
Sun 8:00 Red Nation 5 - 2 Silver Resposados Spring Canyon
  Arty Hernandez x 3
Matt Allison
Mike Davis
Bryan Davis
Greg Lie
  Jeff Melancon
Michael Rothmuller
John Avella
Bob Pescatore
Harry Rosengrant
 
Sun 10:00 Blue Thunder 2 - 0 Ganja Jerabek School
  Jason Andruss
Josh Garrett
   
Sun 10:00 Warm Golden Stream 2 - 2 Team Beer Spring Canyon
  Alex Stewart
Jed Wilson
Jesse Castillo
  Chris G. Cox
Mark Wulkowicz
 
Field Lining - Jerabek School: Los Bandidos Blancos
Spring Canyon: Red Nation
Week of April 21 - Week 12
Sun 8:00 Pink Taco 2 - 0 Blue Thunder Jerabek School
  Keoni Owens
Bryan Atwater
Osman Koyuncu
  Luke Garrett
 
Sun 8:00 Silver Resposados 5 - 3 Warm Golden Stream Spring Canyon
  Ksenimir Kolev x 3
Jeff Melancon
Harry Rosengrant
Jose Alatorre
  Antonio Boccia
Jed Wilson
Israel Castillo
Jason Falco
 
Sun 10:00 Ganja 3 - 3 Los Bandidos Blancos Jerabek School
  Hristo Partalev
Chris Brown
Jesse Funderburk
Philip Hansen
Nick Knowles
Willard Kahari
  Robert Fogarty
David Klein
Sergio Frez
Paul Coumans
David Klein
Grant Kiehl
 
Sun 10:00 Team Beer 3 - 0 Red Nation Spring Canyon
  Chris G. Cox
Tim Jette
Mark Wulkowicz
Dominic Behan
John Ruiz
Joe Tran
  Bryan Davis
Paul Abosamra
 
Field Lining - Jerabek School: Blue Thunder
Spring Canyon: Silver Resposados
Week of April 28 - Rescheduled Match for - Week 1
Sun 8:00 Warm Golden Stream 1 - 1 Blue Thunder Jerabek School
    Josh Garrett
Brian Harrington
Jason Andruss
 
Sun 8:00 Red Nation 4 - 1 Los Bandidos Blancos Spring Canyon
  Bryan Davis x 2
Mike Davis
Arty Hernandez
Gaura Tibbitts
Chad Helmle
  Rajiv Parikh
 
Sun 10:00 Team Beer 3 - 4 Ganja Jerabek School
  Chris G. Cox
Dominic Behan
Mike Asaro
Jay Wulkowicz
Matthew Sharra
  Philip Hansen x 2
David Kensell x 2
Jesse Funderburk
Chris Brown
 
Sun 10:00 Silver Resposados 0 - 1 Pink Taco Spring Canyon
    Keoni Owens
Danny Serrano
 
Field Lining - Jerabek School: Warm Golden Stream
Spring Canyon: Red Nation
Week of May 05 - Rescheduled Match for - Week 7
Sun 8:00 Los Bandidos Blancos 4 - 1 Silver Resposados Jerabek School
  Pepe Ccapatinta x 3
Spencer Holt
Sergio Frez
  Jeff Melancon
Harry Rosengrant
Rick White
Elias Madbak
 
Sun 8:00 Team Beer 2 - 2 Blue Thunder Spring Canyon
  Chris G. Cox
Chris Geirman
  Luke Garrett
Josh Garrett
 
Sun 10:00 Red Nation 4 - 1 Pink Taco Jerabek School
  Matt Allison
Mike Davis
Bryan Davis
John McCormack
Larry Crabtree
  Larry Levin
Tom Deiters
 
Sun 10:00 Warm Golden Stream 3 - 4 Ganja Spring Canyon
  Joe Giolitto x 2
Rick Martin
Dave Brooks
  Jesse Funderburk x 2
Philip Hansen
David Kensell
 
Field Lining - Jerabek School: Silver Resposados
Spring Canyon: Team Beer
Week of May 12 - Mother's Day: No Matches
Week of May 19 - Quarterfinals - Week
Sun 8:00 Ganja 2 - 3 Silver Resposados Jerabek School
  Jesse Funderburk x 2
  Erik Gould x 3
 
Sun 8:00 Red Nation 1 - 1
(4-2p)
Warm Golden Stream Spring Canyon
  Chad Helmle
Bryan Davis
Arty Hernandez
  Joe Giolitto
 
Sun 10:00 Team Beer 0 - 0 Blue Thunder Jerabek School
  Details   Unavailable  
Sun 10:00 Pink Taco 3 - 3
(3-4p)
Los Bandidos Blancos Spring Canyon
  Alex Abbiate x 3
  Patrick Dean x 2
Marc Jeanson
 
Field Lining - Jerabek School: Silver Resposados
Spring Canyon: Warm Golden Stream
Week of May 26 - Memorial Day: No Matches
Week of June 02 - Semi-Finals - Week
Sun 8:00 Red Nation 2 - 0 Silver Resposados Jerabek School
  Larry Crabtree
Bryan Davis
   
Sun 10:00 Los Bandidos Blancos 1 - 1
(4-5p)
Blue Thunder Jerabek School
  Patrick Dean
  Luke Garrett
 
Field Lining - Jerabek School: Subs
Week of June 09 - Championship - Week
Sun 9:30 Red Nation 2 - 0 Blue Thunder Community NW
  Matt Allison
Bryan Davis
   
Field Lining - Community NW: Subs

© 2020 Scripps Ranch Old Pros Soccer